top of page

Gruppbostäder enligt LSS

Hos oss är det dina behov som styr!

Att ha ett eget boende betyder mycket för självkänslan och den egna personliga utvecklingen. Vi vill att du ska få rätt förutsättningar för att få leva ett så självständigt liv som möjligt på dina villkor med det stöd som just du behöver. Stödet utformas individuellt med hänsyn till dina behov och önskemål.

Vi erbjuder dig ett brett och varierande urval av aktiviteter både individuellt och i grupp som utgår från dina önskemål och intressen. För oss är det viktigt att du får leva ett aktivt och meningsfullt liv på egna villkor.

Det finns alltid personal på plats dygnet runt för att erbjuda en trygg och inkluderande miljö där du blir bemött med respekt och värme och som är lyhörda för dina behov.

Våra verksamheter

IMG_0203.jpg

Skogsstjärnans Gruppbostad

i Åkersberga

Med lugnt läge i hjärtat av Åkersberga ligger denna nybyggda gruppbostad med plats för 6 brukare

IMG_7610.jpg

Kumla Trädgårdsgata 

Gruppbostad i Uppsala

Nybyggd gruppbostad med 6 lägenheter endast 5 km från Uppsala centrum 

Image by Sven Brandsma

Västra Vägens Gruppbostad

i Solna

På uppdrag av Solna kommun bedriver Patia Västra Vägens gruppbostad med plats för 5 brukare

Malmvägen 4.jpg

Malmvägens Gruppbostad

i Sollentuna

På uppdrag av Sollentuna kommun ansvarar Patia för driften av Malmvägens gruppbostad med plats för 6 brukare

Björknäs fotograf.png

Björknäs Gruppbostad

i Nacka

Gruppbostad med 6 lägenheter i Björknäs, Nacka

IMG_2824.HEIC

Kavlevägens Gruppbostad 

i Huddinge

Gruppbostad med 6 lägenheter i Huddinge

Bild 1_edited.jpg
Långsjö gruppbostad.jpeg
IMG_8421 2.heic
IMG_6239_edited.jpg
bottom of page